Výsledky

Velká cena Španělska - závod

11. května 2014 v 16:04 | problemek
Tak dnešní závod mě celkem překvapil, čekala jsem odpoledního šlofíka a přitom to byl pěkně zajímavý závod. Na prvních dvou místech pořád nastejno, ale v závěru Nico Lewise celkem doháněl. Třetí Daniel, druzw první podium pro něj. Jezdcem dne po startu z patnáctého místa a po skvělé strategii Vettel. Pátý Bottas, šestý Alonso předjel v závěru sedmého Raikkonena, který si na své Ferrari začíná pomalu zvykat. Zlepšil se jeden Lotus, druhý vyjimečně nenaboural do zdi. Konec bodované desítky uzavřely Force Indie, Peréz před Hulkim (grrrrrrrrrrrr)

Čína - kvalifikace

19. dubna 2014 v 13:07 | problemek
Lidi, zase se chci omluvit, že je tady závodní víkend a já to tady úpně zazdívám...jsou sice prázdniny a mám čas (relativně) ale nemám na blog náladu. Sice dělám na něčem, co trochu souvisí s F1 a jestli se mi to povede, tak jsem 100% hodím výsledek, ale to je tak vše.

Teď už ke kvalifikaci. Vždy, když se rozhodnu, že ráno vstanu a podívám se, tak prší. Vždy. To jednou nemůže nastat suchá kvalifikace a mokry závod, aby to bylo zajímavější?

Nejlepší byl opět Hamilton, který je britský pilot s největším počtem pp v historii. Dobrou zprávou je, že Red Bull už se mu dost věší na paty, nido ale neví, jaké závodní tempo zvládnou. Ale ve Španělsku už snad Mercedes nebude dominovat. Ricciardo byl již potřetí rychlejší než Vettel, který přiznal, že jeho nový kolega si s vozem zatím rozumí lépe než on. Na čtvrtém místě chybující Rosberg, Alonso standartně patý, šesté a sedmé místo Williamsy. Smý Hulk, který z nějakého divného důvoddu jezdí nejrychlejí v Q1, devátý Vergne.

Desátý Grosjean, což možná značí zlepšení u Lotusů. Ne sorry, Lotusu. Maldonado ani nevyjel a Lotusu začíná docházet, že si pořídili zaměstnance demoliční firmy. Do první desítky se nevešel jeho bývalý týmový kolega Raikkonen ani oba McLareny.

Bahrajn - závod

6. dubna 2014 v 19:33 | problemek
No, no, Bahrajn němám ráda, ale dnešní závod byl zajímavý a to mě bavilo. Až na pár věcí.

1. Mercedesy spolu na čele sváděly nádherné boje, ale když si během čtyř kol udělají na ostatní náskok deset vteřin, je to silně jinná liga. Ostatní týmy by je měly urychleně dohnat. Jinak První Hamilton Druhý Rosberg, ale Rosberg stále drží první místo v šampionátu.

2. Force Indie. Super, skvelý výkon, ale na třetím místě jsem celý závod viděla Hulkenberga. Který je pro mě i tak hrdina dne. A Perézovi to třetí místo už i přeju (ale v posledním kole to bylo to poslední, k čemu jsem se chystala).

3. Red Bully a Ferrari. Zrovna tyto dva týmy by měly za tři týdny stíhat Mercedes. Red Bull dneska většinu závodu spravoval včerejší kvalifikaci a Ferrari bylo více méně neviditelné. Ale Ricciardo až na pár chyb jel výborně. Stejně jako Kimi, ale tomu to nejelo.

4. McLaren. Kluci, na to, jak vypadal první závod je to děs a hrůza.

5. Maldonado. Do háje, zavřete někdo toho idiota do svěrací kazajky a odvezte na Sibiř. Dlouho nebyl vidět a tak si to dneska vynahradil a katapultoval Gutieréze. Lidi, jestli za tohle nedostane minimálně deset míst na startu v Číně, tak promyšlenější než pravidla Formule 1 je i občanský zákoník v Severní Korei.

Zbytek si domyslete z výsledků.

Bahrajn - tréninky

4. dubna 2014 v 21:09 | problemek
Tréninky jsem neviděla a z výsledků moc nadšená nejsem. Sice je to (až na Mergl ve předu) podle časů pěkně vyrovnané, moji oblíbenci ale nějak extra rychle nevypadají. Snad zítra kvalifikace dopadne lépe.

Malajsie - závod

30. března 2014 v 13:43 | problemek
Dnešní závod mě nijak extra nebavil. A taky se ke mně nedostal přechod na letní čas a tak se mi povadlo skoro zmeškat start závodu.

Vyhrál Hamilton z pole position, za ním dojel Rosberg, takže střibrné šípy zatím kralijí letošní sezoně. Za nimi dojel Vettel, který sice nějakou dobu vypadal, že by i mohl předjet Rosberga, ale nakonec z toho nebylo nic.

Čtvrtý dojel Alonso, Hulki s dvozastávkovou strategií dojel pátý (a v šampionátu má víc bodů než Vettel nebo Raikkonen) šestý Button.

Nejzlejším týmem je pro dnešek Williams, který nechal Felipeho vyslechnout se jeho nenáviděnou větu: " ... is faster than you." Ve Williamsu ale asi nesekají hlavičky, tak se Felipe rozhodl příkazy ignorovat a udržel si sedmé místo před Bottasem.

Smolařem dne je Ricciardo. Red Bullu se podařilo totálně ****** jeho třetí zatávku v boxech. Dany se tak propadl na poslední místo, následně dostal penalizaci stop and go a ztratí deset míst na roštu v Bahrajnu. Smolný den měl i Raikkonen a Sauber.

Kvalifikace v Malajsii

29. března 2014 v 11:12 | problemek
Kvalifikace byla kvůli dešti odložena asi o hodinu, a kvůli tomu je teď většina Evropských fanoušků F1 ještě v pyžamu.

A moc zajímavého v ní nebylo. Srazily se dva Fiaty (Kvyjat a Alonso) a kvůli mlze nebylo ani pořádně vidět na auta na cílové rovince.

Pole position získal Hamilton, za ním dojel Vettel a jenom o necelých šest setin, což překvapilo i jej. Třetí Rosberg, stejně jako v Austrálii, čtvrtý Alonso, pátý Ricciardo a šestý Kimi.

Sedmý Hulki, od kterého jsem po prvních dvou částech čekala o něco víc, ale ve třetí části se před něj dostaly obě Ferrari. První desítku uzavírají Magnussen, Vergne a Button.

Malajsie - tréninky

28. března 2014 v 17:20 | problemek
Ani jeden trénink jsem neviděla, ale podle výsledků to (hlavně na čele) vypadá o něco vyrovnaněji, než v Austrálii.

Austrálie - závod

16. března 2014 v 13:20 | problemek
No, čekala jsem to horší.

Tak na úvod: nové auta jsou tak odporné, až se na ně ani dívat nedá a motory zní jako naštvaná kočka, co se pere s nachlazeným kuřákem. Ale to už všichni víme.

Horší věc je, že FIA je sice hodná, že pouští do závodu i jezdce, kteří nezvládli 107% v kvalifikaci, ale na druhou stranu po závodě vyšetřuje každé auto, jako pod mikroskopem.

Ale teď něco k závodu.

Vyhrál Nico Rosberg, po Vettelovsku. Na úvod se dostal na první místo a to už s přehledem nepustil. Daniel Ricciardo, domácí hrdina si udžel druhé místo, ale vyšetřuje se průtok paliva na jeho autě. Třetí skončil Hamilton II. aka Kevin Magnussen. Jen tak mimochodem, Hamilton se při své první GP kvalifikkoval druhý a sskončil třetí. Tak se možná můžeme těšit na první výhru v Monaku a příští rok titul mistra světa.

Čtvrtý skončil Jenson, po pěkné jízdě z desátého místa. Alonso dojel jako startoval. Za ním Bottas, který nebýt kolize ze zdí někde v polovině závodu, bojuje o podium. Hulky dojel sedmý, ale ze začátku to vypadalo hodně nadějně, hlavně, když poprvé v životě dokončil první kolo velké ceny Austrálie. Osmý při svém návratu k Ferrari skončil Kimi, devátý Vergne a desátý nováček Kvyjat, který se stal nejmladším bodujícím jezdcem (překonal Vettela, mám jej ještě neradši).

A teď k méně šťastným. V první zatáčce vyrobil jezdeskou chybu navrátilec Kamuikaze a vžal ssebou i Massu (a ten z toho nebyl vůbec nadšený). Kamui na příští závod žádnou penalizaci nedostane. Po třech kolech zamířil do boxů vítěz kvalifikace Hamilton, o kolo později jej následoval značně flustrovaný Vettel. Lotus ve svém závodu-testu ujely více kol, než sám čekal. Dalším odstoupivším byl Ericsson a Bianchi si sice odkroužil padesát kol, na započítání do závodu to ale nestačilo. Sečteno a podtřženo, závod dojelo čtrnáct jezdců.Novinka:
Danielův vůz byl údajně vyžádán na nějaký ultraspešl test. Výsledky prý jen tak brzo nebudou.

Austrálie - kvalifikace

15. března 2014 v 8:47 | problemek
Hahaha. Ne.

Teď vážne. Mercedesy na prvních místech se daly čekat, ale že se mezi ně vklíní zrovna Ricciardo, to nečekal nikdo. Pole pro Hamiltona, třetí Rosberg. Na čtvrtém místě další nováček Kevin Magnussen, pátý Alonso, šestý Vergne, sedmý Hulki (ale ten ještě nikdy v Austrálii nedojel), osmý Kvyjat (na livestreamu to znělo jako Fiat) a nejlepší desítku uzavřely oba Williamsy.

A teď k méně šťastným. Jedenáctý Button, dvanáctý Raikkonen (který to navíc zaparkoval v bariéře) a třináctý Vettel, k velké radosti svých nepříznivců.

Dále stojí za zmínku šesnáctý Kobajaši a Lotus, který tak nějak zaujmul místo starého známého HRT. Nic proti Enstone, offroad je to dobrý.

Austrálie - tréninky

14. března 2014 v 18:08 | problemek
Tréninky ukázaly, že je dost možné, že nás letos čeká celkem zajímavá sezona. Mercedes je sice o dost ve předu, ale Ferrari, Red Bull a McLaren jsou na tom dost podobně. Williams a Force India nevypadají vůbec špatně. Torro Rosso a Sauber jsou ti pomalejší ve středu pole a Marusse beze změn. Lotus jede mizerně. Caterham nic nezajel. A jen tak mimochodem, kdo si přivštal na první trénink? Já ne, ale stihla jsem kousek druhého.

Poslední závod sezony 2013

24. listopadu 2013 v 19:15 | problemek
Jsem jediná, kdo ještě teď bulí?

Začala jsem brečet v předposledním kole, brečela jsem u podia a brečím ještě teď. Proště, je to pryč. Sezona, motory a MARK.

No a k závodu. Vyhrál Seb. Vždycky mu to přeju, ale už od začátku sezony chci, ať vyhraje MARK. A za celou sezonu to ani jednou nevyšlo. Ale druhé místo je rozloučení na úrovni. Třetí dojel Alonso, Ferrari bylo dnes docela silné, Felipemu zkazila závod penalizace průjezdu boxy. Stejně jako Lewisovi. Ale tam mi to zas tak nevadí, protože MARK je díky tomu třetí a uvidíme jej ještě na závěrečném ceremoniálu (ve Francii, myslím).

Co mi vadilo: Penalizace!!! Všude!!! Ta Felipeho mi přišla hodně naprd, pak jsem se dokonce zatávala i Lewise (velmi neobvyklá situace). Jeho penalizace ale byla alespoň k něčemu užitečná.

Pěkný závod zajel i Button s Perézem, hlavně po té nepovedené kvalifikaci. A protože jsem to já, musím se zmíňit i o Hulkim. Osmé místo nic moc, ale Sauberu to prostě nejelo. Ale kdo si všiml, Hulki skončil v celkovém pořadí před Perézem i oběma jezdci FI. A to je hodně velký úspěch. Snad se příští rok povede i to podium.

A tak na závěr, Marussia skončila před Caterhamem.


Na fotky si najdu čas zítra.

Poslední pole roku získal Seb

23. listopadu 2013 v 18:53 | problemek
Kvalifikace byla na vodě. První dvě části se odjely na přechodných pneumatikách. Na start třetí části se čekalo něco přes půl hodiny, protože pršelo o dost víc. Po zahájení třetí části se ale odjelo jedno kolo na pneu do mokra, pak nastalou hromadné přezouvání na přechodné.

Kvalifikaci vyhrál Seb. Devátá pole roku. NEUVĚŘITELNÉ posední kolo. Druhý Nico rosberg, třetí Alonso. Čtvrtý Mark ve své poslední kvalifikaci. Felipe devátý ve své poslední kvalifikaci pro Ferrari.

Hulki trochu zklamal. Je to jeho oblíbená Brazílie a přechodné podmínky, tak jsem čekala trochu víc. Snad zítra v závodě.

Brazílie - třetí trénink

23. listopadu 2013 v 15:28 | problemek
Třetí trénink byl taky mokrý. Vyhrál Mark, který tak vyhrál svůj posední trénink (nechci psát v kariéře nebo v životě, tak nějak doufám, že se ještě vrátí).

Někteří piloti ani nestartovali, jiní odjeli pár kol a pak zajeli zpět do boxů. Nejvíc kol odjel Hulki a zajel pátý čas. Doufám v top 3, je to prece Brazílie.

Brazílie - tréninky 1 a 2

22. listopadu 2013 v 20:15 | problemek
Oba tréninky byly mokré a oba vyhrál Nico Rosberg. Víc vám k tomu neřeknu, neviděla jsem je, byla jsem na Rivalech (zase).

USA - závod

17. listopadu 2013 v 22:13 | problemek
Rychle pár slov, ať zítra neusnu v první hodině.

Seb trhl další Shumiho rekord, vyhrál už osmkrát v řadě. Já mu to přeji, je to neuvěřitelný talent, ale tu Brazílii by mohl nechat Markovi. Druhý Romain jel taky moc pěkně, na Seba to ale nestačilo. Mark předvedl skvělou štíhací jízdu, ale start ze špatné stopy se podepsal nejenom na něm.

Hamilton průměrný výkon. Celou dobu nebyl vidět, jenom já pořád jako pako sledovala rozestup mezi ním a Hulkim. Alonso mě naštval. Čekala jsem, že alespoň předjede Hamiltona, ale on zkejsnul na pátém místě. Škoda že už mu to Hulki v závěru nevrátil.

A ještě musím pogratulovat Valtterimu k jeho prvním bodům v F1 za osmé místo. Dneska jel opravdu výborně. Narozdíl od Maldonada.


 
 

Reklama