Duben 2014

Čína - kvalifikace

19. dubna 2014 v 13:07 | problemek |  Výsledky
Lidi, zase se chci omluvit, že je tady závodní víkend a já to tady úpně zazdívám...jsou sice prázdniny a mám čas (relativně) ale nemám na blog náladu. Sice dělám na něčem, co trochu souvisí s F1 a jestli se mi to povede, tak jsem 100% hodím výsledek, ale to je tak vše.

Teď už ke kvalifikaci. Vždy, když se rozhodnu, že ráno vstanu a podívám se, tak prší. Vždy. To jednou nemůže nastat suchá kvalifikace a mokry závod, aby to bylo zajímavější?

Nejlepší byl opět Hamilton, který je britský pilot s největším počtem pp v historii. Dobrou zprávou je, že Red Bull už se mu dost věší na paty, nido ale neví, jaké závodní tempo zvládnou. Ale ve Španělsku už snad Mercedes nebude dominovat. Ricciardo byl již potřetí rychlejší než Vettel, který přiznal, že jeho nový kolega si s vozem zatím rozumí lépe než on. Na čtvrtém místě chybující Rosberg, Alonso standartně patý, šesté a sedmé místo Williamsy. Smý Hulk, který z nějakého divného důvoddu jezdí nejrychlejí v Q1, devátý Vergne.

Desátý Grosjean, což možná značí zlepšení u Lotusů. Ne sorry, Lotusu. Maldonado ani nevyjel a Lotusu začíná docházet, že si pořídili zaměstnance demoliční firmy. Do první desítky se nevešel jeho bývalý týmový kolega Raikkonen ani oba McLareny.


Bahrajn - závod

6. dubna 2014 v 19:33 | problemek |  Výsledky
No, no, Bahrajn němám ráda, ale dnešní závod byl zajímavý a to mě bavilo. Až na pár věcí.

1. Mercedesy spolu na čele sváděly nádherné boje, ale když si během čtyř kol udělají na ostatní náskok deset vteřin, je to silně jinná liga. Ostatní týmy by je měly urychleně dohnat. Jinak První Hamilton Druhý Rosberg, ale Rosberg stále drží první místo v šampionátu.

2. Force Indie. Super, skvelý výkon, ale na třetím místě jsem celý závod viděla Hulkenberga. Který je pro mě i tak hrdina dne. A Perézovi to třetí místo už i přeju (ale v posledním kole to bylo to poslední, k čemu jsem se chystala).

3. Red Bully a Ferrari. Zrovna tyto dva týmy by měly za tři týdny stíhat Mercedes. Red Bull dneska většinu závodu spravoval včerejší kvalifikaci a Ferrari bylo více méně neviditelné. Ale Ricciardo až na pár chyb jel výborně. Stejně jako Kimi, ale tomu to nejelo.

4. McLaren. Kluci, na to, jak vypadal první závod je to děs a hrůza.

5. Maldonado. Do háje, zavřete někdo toho idiota do svěrací kazajky a odvezte na Sibiř. Dlouho nebyl vidět a tak si to dneska vynahradil a katapultoval Gutieréze. Lidi, jestli za tohle nedostane minimálně deset míst na startu v Číně, tak promyšlenější než pravidla Formule 1 je i občanský zákoník v Severní Korei.

Zbytek si domyslete z výsledků.


Bahrajn - tréninky

4. dubna 2014 v 21:09 | problemek |  Výsledky
Tréninky jsem neviděla a z výsledků moc nadšená nejsem. Sice je to (až na Mergl ve předu) podle časů pěkně vyrovnané, moji oblíbenci ale nějak extra rychle nevypadají. Snad zítra kvalifikace dopadne lépe.