Nico R.(Nico)-kariéra

6. srpna 2012 v 17:13 | problemek |  Nico Rosberg
Nico Rosberg je syn finského šampiona Formule 1 z roku 1982 Kekeho Rosberga.Narodil se ale 27.6 1986 v Německém Wiesbaden a tak získal německé občanství od své matky.Nico dříve reprezentoval i Finsko,ale dnes už závodí za Německo.Nico bydlí s rodinou a přítelkyní Vivian v Monaku.
Nico začal na motokárách v jedenácti.První titul ve Formulích získal v Německé Formuli BMW.Díky svým výsledkům získal sedačku ve Formuli 3 v týmu svého otce Kekeho.Ve své první sezoně skončil osmý,ve druhé čtvrtý.Další rok šel do GP2 do týmu ATR.Hned v první sezoně získal titul.ke konci roku byl potvrzen i v týmu Formule 1 Wiliams.

První sezonu ve Formuli 1 neměl konkurenceschopné auto,po problémech v prvním závoďe dojel sedmý za týmovým kolegou Webberem,ale zajel nejrychlejší kolo závodu.Nejblíž k podiu byl Nico v Malajsii,když se kvalifikoval na třetím místě.Motr však vypověděl službu hned zkraje závodu.Celkově skončil sedmnáctý,tři body za týmovým kolegou Webberem.
Další rok dostal Nico nového týmového kolegu.Monoposty Wiliams ale vypadaly lépe,než minulý rok a Nico si tuto sezonu dojel pro svůj nejlepší výsledek,čtvrté nísto.Celkově nasbíral dvacet bodů a skončil na devátém místě v šampionátu jezdců.
Sezonu 2008 začal Nico na třetím místě.Poté se mu moc nedařilo,několikrát bodoval a ve zmanipulovaném závodě v Singapuru dokončil na druhém místě za Fernandem Alonsem.Celkově skončil třináctý se sedmnácti body.
Další sezona byla nejlepší v týmu Wiliams.Nico se sice neumístil ani jednou na podiu,bodoval však v jedenácti závodech ze sedmnácti,nedokončil pouze jednou.Nejlepším výsledkem byla dvě čtvrtá místa z domácího Německa a Maďarska.Svou poslední sezonu u Wiliamsu dokončil na sedmém místě s 34 a půl body,jeho týmový kolega Nakajima nenasbíral ani bod.
Na další rok Nico opustil Wiliams a přesunul se do Mercedesu,který vznikl z mistrovského týmu Brawn GP.Jeho týmovým kolegou se stal nejůspěšnější člověk v dějinách F1,sedminásobný mistr světa Michael Shumacher.Nico jej však porazil už při prvním závodě v Bahrajnu.Nico se několikrát dostal na třetí místo,skončil sedmý se stodvaačtyřiceti body,svého kolegu Shumachera porazil o 70 bodů.
Sezona 2011 se Nicovy moc nepovedla,nejlepším umístěním bylo páté místo,stále však Nico dokázal porážet týmového kolegu Shumachera,Sezonu dokončil opět sedmý,ale s 'pouze' 89 body.
Do letošní sezony Nico vztupoval jako pilot,který odjel 108 závodů bez jediné výhry.Start sezony se Nicovi nevydařil,v Austrálii dojel dvanáctý,v Malajsii ještě o pozici dál.V Číně se však oba Mercedesy kvalifikovaly na prvních dvou místech,Nico získal svou první pp a po bezchybném závodu si dojel pro svou první výhru v kariéře.V Bahrajnu dojel až sedmý,stejně jako ve Španělsku.V Monaku se ale opět podíval na podium,tentokrát na druhé místo.V Kanadě a Evropě skončil shodně šestý.V Británii opět dojel mimo body,v Německu a Maďarsku šestý.Zatím obsazuje šestou příčku v šampionátu jezdců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama