Nicky-kariéra

10. srpna 2012 v 18:20 | problemek |  Nico Hulkenberg
Nico se narodil přesně před 25 lety v německém Emmerichu.Svou kariéru začal na motokárách,pokračoval v německé formuli BMW.Hned ve svém prvním roce v této kategorii vyhrál titul.To jej kvalifikovalo do Německého týmu v sérii A1 Grand Prix,kde také získal titul hned ve své první sezoně.Dále jezdil i v Eurosérii Formule 3,kde skončil třetí.O rok pozdeji se stal mistrem.
Jeho manažerem se stal Willi Weber,jenž zastupoval i oba Shumachery a když týmy projevily o Nickyho zájem na sezonu 2007,rozhodl se,že bude lepší,když se Nico bude učit pár let jako testovací jezdec ve středu pole.Nico se tedy stal testovacím jezdcem Wiliamsu.Zároveň táké jezdil GP2,kterou v roce 2009 zvítězil.

Po dvou letech v roli testovacího jezce získal Nico sedačku u týmu Wiliams.V prvním závodě skončil až čtrnáctý,poprvé bodoval v Malajsii,desátým místem.Potom většinou jezdil mimo body,další body získal až ve Velké Británii.V Maďarsku si dojel pro své nejlepší,šesté místo.Dále bodoval v Brazílii,Singapuru a Itálii.V Brazílii si vyjel první pp v kariéře,kvůli špatnému startu a slabému autu cíl uviděl až osmý.Celkově skončil čtrnáctý,na příští sezonu však musel uvolnit místo pro Veneuzuelana Maldonada a bandu jeho sponzorů.
Na rok 2011 Nico působil jako testovací jezdec Force Indie a po vyhazovu Adriana Sutila získal na rok 2012 místo vedle Paula di Resty.V prvním závodě se dostal do poslední části kvalifikace,ale po startu z devátého místa odstoupil hned v prvním kole.V Malajsii dojel devátý,pak dvakrát nebodoval,ve Španělsku a Monaku opět dosáhl na body.Kanada byla bez bodů,ve Velké cceně Evropy si dojel pro své nejlepší umístění,pátou příčku.Zatím opět drží čtrnáctou příčku a do konce sezony se určitě chce podívat na podium.